Szkola Podstawowa
   Strona głównaLinkiGaleriaKontaktSzukajMapa dojazdu
Logo Szkoły
Nasza szkoła
 Strona główna
 Nasz patron
 Historia szkoły
 Dyrekcja
 Nauczyciele
 Pedagog
 Psycholog
 Logopeda
 Biblioteka
 Świetlica
 Zajęcia pozalekcyjne
 Terminarz
 Plan lekcji
Dokumenty szkolne
 Statut
 Program Rozwoju
 Regulamin Porządkowy
 Program wychowawczo-
 profilaktyczny

 Procedury
 bezpieczeństwa

 Procedury
 Instrukcja alarmowa
 Stypendia motywacyjne
 Regulamin kompleksu
 sportowego

 Wyniki sprawdzianu
 w klasach VI

 Wyniki sprawdzianu
 w klasach VIII

 Bezpłatne podręczniki
 Regulamin boiska
 Regulamin korzystania
 z lodowiska

 Godziny otwarcia
 lodowiska

 Hala pneumatyczna -
 harmonogram

 Polityka ochrony
 dziecka

W szkole
 Samorząd Uczniowski
 Szkolny Klub
 Wolontariatu

 Podpatrzone w szkole
 Konkursy
Druki do pobrania
 Karta kolonii
 Podanie o duplikat
 legitymacji

 Karta zgłoszenia
 dziecka do świetlicy

Dziennik
 Dziennik elektroniczny
Ogłoszenia
 Regulamin dowozu
 uczniów

 Rozkład jazdy autobusu
Obiady
 Menu (13.01 — 17.01)
 Opłaty X - XII
 Regulamin i oferta
 cenowa

 Umowa - korzystanie
 z obiadów

 Kontakt
1% podatku
 Przekaż 1% podatku
Rada Rodziców
 Prezydium RR
 Regulamin RR
 Protokoły zebrań RR
 Składka na RR
 Konto Rady Rodziców
 Archiwum
Programy w oddz.
  przedszkolnych
 Biblioteka
GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


Nauczyciel bibliotekarz

p. Agnieszka Ślęzak
p. Karolina Przegiętka

Dzień tygodnia Godziny
Poniedziałek 7.45 – 15.15
Wtorek 7.45 – 15.15
Środa 7.45 – 15.15
Czwartek 7.45 – 15.15
Piątek 7.45 – 15.15

Email:
biblioteka@spmichalowice.pl
Facebook: www.facebook.com/Biblioteka-Gimnazjum-w-Michałowicach-619775581537109Regulamin konkursu frazeologicznego "Z przysłowiem za pan brat"

Cele konkursu:
 1. ćwiczenie kompetencji posługiwania się związkami frazeologicznymi
 2. doskonalenie umiejętności posługiwania się słownikiem frazeologicznym
 3. poznawanie księgozbioru biblioteki szkolnej;
Adresaci konkursu: uczniowie klas 4-8;

Czas trwania: 10 tygodni.

Przebieg konkursu: w każdą środę w bibliotece szkolnej będzie wykładana nowa kolejna edycja konkursu. Będą to karty z kilkoma zadaniami, które można wypełniać w bibliotece z wykorzystaniem słowników. Wykonane zadania należy oddać do końca dnia, t.j. do 15.00. W każdej edycji, czyli każdej środy, będzie wyłaniany zwycięzca z największą liczbą punktów. Można wziąć udział w jednej edycji lub w kilku - wtedy punkty sumują się i wyłoniony będzie zwycięzca finałowy, który otrzyma nagrodę. Ogłaszanie wyników po każdej edycji nastąpi następnego dnia - czwartek - na dużej przerwie.

Organizator konkursu:
Agnieszka Ślęzak-Niemiec i Karolina Przegiętka

Butenko - kultowy ilustrator

"Jak nie czytam, jak czytam!"

1 czerwca 2017r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam!". Polegała ona na tym, by w tym dniu o godz. 10.00 zgromadzić na czytanie książek jak największą liczbę uczniów w jednym miejscu.

W naszej szkole była to salka gimnastyczna. Czytało 123 uczniów! Od "zerówki" do gimnazjalistów... Pani dyrektor Kwiatkowska złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstowała cukierkami.

Na zakończenie p. Ewa Kisiel, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Michałowicach zaprosiła uczniów na Noc Bibliotek 3 czerwca na godz. 18.00.

Panie bibliotekarki: Agnieszka Ślęzak i Karolina Przegiętka.

Dzień książki

23 kwietnia jest Dzień Książki. Z tej okazji zakupiono nowe tytuły - zapraszamy więc do naszej biblioteki! Zachęcamy też do zapoznania się z gazetką ścienną "Książka naj..." i prezentacją multimedialną o budowie książki w bibliotecznych komputerach.

Czekamy...Geneza święta:

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku . 23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

W związku z rosnącym sukcesem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo. W 2017 r. jest to Konakry w Gwinei.Zostań optymistą!

2 lutego jest Międzynarodowy Dzień Pozytywnego Myślenia. Obejrzyj ścienną gazetkę na bibliotecznej tablicy (przy wejściu do szkoły) i korzystając ze wskazówek naucz się pozytywnego myślenia...
Powodzenia!Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Mieszka w Stumilowym Lesie. Choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca "misia o bardzo małym rozumku".

Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka - pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia.

Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

Druga książka o misiu-łakomczuchu, ukazała się w 1928 roku. Obydwie części przetłumaczyła Irena Tuwim, siostra poety Juliana Tuwima. To ona właśnie nazwała misia Kubusiem Puchatkiem. W angielskiej wersji nazywał się Winnie-the-Pooh. Tłumaczce zawdzięczamy także powiedzonka "małe co nieco" i "to, co tygrysy lubią najbardziej".

W 2009 roku ukazała się nowa część przygód Puchatka pt. " Powrót do stumilowego lasu" autorstwa Davida Benedictusa. Tego dnia zapraszamy do biblioteki szkolnej na GUIZ O KUBUSIU PUCHATKU.

100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza

Punktem kulminacyjnym obchodów Roku Henryka Sienkiewicza jest setna rocznica śmierci wypadająca 15 listopada.
Z tej okazji zapraszamy do biblioteki na małą wystawę jego dzieł. Zachęcamy także wypożyczania książek Henryka Sienkiewicza.

Konkurs

Biblioteka Szkolna organizuje konkurs grafiki komputerowej na Ex Libris, czyli wyjątkowy znak, którym będą oznaczone książki należące do Biblioteki.
Jest o co walczyć! Na podstawie wybranej pracy zostanie stworzona pieczątka biblioteki, która ozdobi nasz szkolny księgozbiór!
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów kl. VI SP oraz kl. I - III Gimnazjum.Ranking czytelnictwa całorocznego 2015/16 Szkoła Podstawowa


Klasy I-e (II półrocze)
1. miejsce - 1d (111 książek)
2. miejsce - 1c (92 książki)
3. miejsce - 1b (73 książki)

Pozostałe klasy młodsze:
1. miejsce - 2b (206 książek)
2. miejsce - 3e (167 książek)
3. miejsce - 3a (160 książek)

Klasy IV -VI
1. miejsce - 6a (106 książek)
2. miejsce - 5a (89 książek)
3. miejsce - 4a (81 książek)

Wyróżniające się klasy i najlepsi czytelnicy zostaną uhonorowani na koniec roku szkolnego.

Agnieszka ŚlęzakGminna Gala Konkursu Głośnego Czytania 2016


Tegoroczna gala odbyła się dnia 10 maja 2016r. w sali multimedialnej budynku przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach. Wśród zaproszonych gości byli wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka oraz przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Biczyk, która pełniła funkcję przewodniczącej jury.

Konkurs, którego organizatorami były Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice, Biblioteka Zespołu Szkół w Michałowicach oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych (klasy III-VI ) i gimnazjów (klasy I-III) z terenu naszej gminy. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie czytali wybrane fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza - patrona 2016 roku.

W kategorii klas III-VI szkoły podstawowej zwycięzcami zostali:
 1. Urszula Bejda uczennica kl. VI a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach
 2. Emilia Erdman uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi
 3. Julia Jeż uczennica Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi
Wyróżnienie:

Kinga Słupska uczennica kl. III b Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach

Agnieszka Ślęzak

Komiks w bibliotece


Od kilku miesięcy w bibliotece szkolnej trwa akcja "Komiks w bibliotece". Promujemy klasyczne serie komiksowe. Dotychczas biblioteka zapraszała na "Przerwę z Gigantem", a w kwietniu pod hasłem "Przerwa na komiks - komiks na przerwę" proponujemy serię "Kajko i Kokosz" - plakaty na drzwiach biblioteki. Mamy nadzieję, że popularyzując Tytusa, Asteriksa, Kaczora Donalda wpłyniemy na rozwój czytelnictwa. Wierzymy, że dostarczą uczniom czytelniczej radości!

Komiks to jedna z najpopularniejszych na świecie form sztuki narracyjnej. Za pomocą komiksu opowiadane są zabawne historyjki dla kilkulatków, jak i pełne rozmachu fabuły fantastyczne czy historyczne dla dorosłych. Ich bohaterowie weszli do kanonu kultur wielu krajów, stając się ich symbolami - Asteriks we Francji, Superman w USA. Postacie z komiksów zawędrowały na ekrany kin, na koszulki, czy do sklepów z zabawkami. Komiksy są wciąż chętnie kupowane i czytane przez rodziców i dzieci. Dostarczają czytelniczej frajdy, ale też stwarzają możliwość budowania międzypokoleniowych więzi opartych na wspólnym kanonie kulturowym . Zapraszam do wspaniałego i barwnego świata komiksu!

Agnieszka Ślęzak
bibliotekarzMikołajkowy Książkowy Zawrót Głowy!


Nowe książki w bibliotece! Dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych… Zapraszamy!

Zaproszenie do biblioteki


Z uwagi na zbliżające się Święto Niepodległości została zakupiona do biblioteki szkolnej książka „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy” M. Strzałkowskiej. Jest to pozycja dla dużych i małych! W przystępnej formie podaje wiele nieznanych faktów.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami Mazurka Dąbrowskiego. Prawdziwą perłą jest unikatowe wykonanie chóru Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i orkiestry pod dyrekcją Marka Sewena według rękopisu Wybickiego i zapisu nutowego z 1800 roku, gdy pieśń miała nieco inne niż obecnie słowa i melodię.

Jak pięknie napisał w Przedmowie Profesor Jan Żaryn, książka ta jest darem dla wszystkich, którzy kochają Polskę.

Więcej informacji na temat książki: Mazurek-Dabrowskiego-Nasz-hymn-narodowy

ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI!

Nauczyciel bibliotekarz, Agnieszka Ślęzak
Konkurs Głośnego Czytania


Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II od kilku lat uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieciom z klas młodszych czyta nauczyciel bibliotekarz pani Agnieszka Ślęzak. W tym roku w celu promowania głośnego czytania przez dzieci zorganizowano Konkurs Głośnego Czytania wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną. W jej siedzibie odbyły się przesłuchania. Wobec komisji dzieci najczęściej prezentowały fragmenty utworów Janusza Korczaka – patrona roku 2012.

W grupie dzieci młodszych zwycięzcami zostali:
 1. miejsce: Ambroziak Katarzyna, kl. III b
 2. miejsce: Bednarek Kaja, kl. II a
 3. miejsce: Michalczyk Zofia, kl. II c
wyróżnienie: Lipiński Olaf, kl. I a

W grupie dzieci starszych triumfowali:
 1. miejsce: Wyszomirska Maria, kl. VI b
 2. miejsce: Kozera Anna, kl. IV b
 3. Miejsce: Ciuk Klaudia, kl. VI c
Wyróżnienie: Adamski Jan, kl. VI a

Wszystkim laureatom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczał Wójt Gminy Pan Krzysztof Grabka, który zaprezentował dzieciom fragmenty „Nowych przygód Mikołajka”.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami i zakładkami do książek.

Wszystkim gratulujemy!Konkurs Głośnego Czytania rozstrzygnięty!


W dniu 24 marca 2014 roku odbył się szkolny finał Konkursu Głośnego Czytania organizowany wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Gminy Michałowice oraz Bibliotekę Zespołu Szkół reprezentowaną przez nauczyciela bibliotekarza p. Agnieszkę Ślęzak. Była to już trzecia edycja konkursu zainicjowanego przez Starostę Powiatu Pruszkowskiego oraz Wójta Gminy Michałowice. W tym roku uczestnicy przygotowali utwory Jana Brzechwy. Po przesłuchaniu 22 zwycięzców eliminacji klasowych jury konkursowe wyłoniło trzy laureatki:
 • I miejsce – Katarzyna Ambroziak kl. Vb
 • II miejsce – Anna Kozera kl. VIb
 • III miejsce Kinga Słupska kl. Ib
Z roku na rok poziom finalistów jest coraz wyższy, w związku z czym komisja miała ogromny kłopot z wyborem zwycięzców.

Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

Ewa Kisiel

BIP
Facebook
Wydarzenia
06.02, czwartek
Bal karnawałowy klas 0-3 i dyskoteka klas 4-8

10.02 - 23.02
Ferie zimowe
Rekrutacja 2019/20
 Rekrutacja do klas
  0 i 1 - informacja

 Terminy rekrutacji
 — zarządzenie

 Wniosek o przyjęcie
 do oddziału
 przedszkolnego

 Wzór zgłoszenia do
 klasy 1

 Wzór wniosku o
 przyjęcie do klasy 1

Szkoła Promująca
  Zdrowie
 Krajowy certyfikt
 Wyniki autoewaluacji
 2015

 Prezentacja działań 2015
 Jesteśmy SzPZ
 Sprawozdania z działań
 w latach 2015 - 2019

 Publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
 Działania w latach
 2015 - 2019

 Realizacja priorytetów
 Szkoły

 Szkoła Promująca
 Zdrowie

 Bezpieczeństwo dzieci
 na co dzień

 Świadomy rodzic
 prezentacja

 Bezpieczna przerwa
 prezentacja

 Działania szkoły
 prezentacja

 Wyniki autoewaluacji
 prezentacja

Nasze kluby
 UKS Jaguar
 Wydarzenia UKS Jaguar
 Klub Szachowy Hetman
Cheerleaderki
Wagarowicz
 Grudzień 2019
 Marzec, kwiecień 2019
 Grudzień, styczeń
2018 - 2019

 Październik, listopad 2018
 Archiwum
Certyfikaty
Certyfikaty
Programy unijne i
  rządowe
6585769 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.8 © 2003-2005 | Sublime by: | Projekt i wykonanie: