Projekt e-twinning "Easter Time"
Dodane przez admin dnia 07.06.2019 11:15
W drugim półroczu roku szkolnego, uczniowie klasy 5 d pod kierunkiem Agnieszki Grajewskiej, przystąpili do projektu e-twinning "Easter Time".
Rozszerzona zawartość newsa
Projekt e-twinning "Easter Time"


W drugim półroczu roku szkolnego, uczniowie klasy 5 d pod kierunkiem Agnieszki Grajewskiej, przystąpili do projektu e-twinning "Easter Time". Placówkami partnerskimi były szkoły z Rumunii, Chorwacji i Polski. Projekt miał na celu przybliżenie uczniom tematyki wielkanocnej w innych krajach. Umożliwiał także poznanie uczniów z innych szkół i doskonalenie znajomości języka obcego.

Projekt zakładał kilka etapów:
  1. Poznajmy się - uczniowie opisywali siebie w języku angielskim, swój wygląd, następnie uczniowie ze szkoły partnerskiej rysowali portrety partnerów (marzec)
  2. Wielkanoc w moim kraju - opis tradycji wielkanocnych w formie pisemnej, graficznej lub za pomocą nagrania video (kwiecień)
  3. Easter Egg Hunt - wspólne działanie w szkołach partnerskich, poznanie brytyjskiej tradycji (kwiecień)
  4. Słowniczek wielojęzyczny - poznanie wybranego słownictwa w języku partnerów (maj).
Projekt przyczynił się do większej otwartości uczniów wobec innych. Dał możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych. Działania projektowe były okazją do wymiany myśli, dzielenia się swoją kulturą i tradycjami.