Wizyta w schronisku
Dodane przez admin dnia 17.01.2019 18:14
W dniu 16.01.2019 r. grupa dzieci z klas: 1 c i 1d oraz 2a i 2b pojechała na wycieczkę do Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt.
Rozszerzona zawartość newsa
Wizyta w schronisku


W dniu 16.01.2019 r. grupa dzieci z klas: 1 c i 1d oraz 2a i 2b pojechała na wycieczkę do Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Uczniowie przekazali fundusze zebrane podczas grudniowego Kiermaszu Używanych Zabawek. Udało nam się wtedy zebrać aż 1119,50 zł! Zawiezione zostały również karma, koce i inne akcesoria dla pupili przekazane przez darczyńców z naszej szkoły.

Podczas naszego pobytu wolontariuszka Agata opowiedziała nam jak funkcjonuje schronisko, zapoznała dzieci z historią każdego psiaka i uwrażliwiła na problem bezdomności zwierząt. Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość pogłaskania psów w boksach oraz szczeniaków. Pod koniec spotkania odbył się konkurs dla dzieci, na temat zwierząt przebywających w schronisku w Pruszkowie. Pomimo niesprzyjającej aury, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom, a w szczególności Pani Ewelinie Adamskiej, która zorganizowała nam bezpłatny transport do Pruszkowa.

Dorota Klee-Adamowicz
Wioletta Rakfalska