„Trzeszczyki” i inne wierszyki
Dodane przez admin dnia 24.11.2007 22:01
24.11.2007r. gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Frączek, która na co dzień zajmuje się zawiłościami językoznawstwa niemieckiego, a w wolnych chwilach pisze wiersze, bawiąc się słowami.
Rozszerzona zawartość newsa
„Trzeszczyki” i inne wierszyki


24.11.2007r. gościliśmy w naszej szkole panią Agnieszkę Frączek, która na co dzień zajmuje się zawiłościami językoznawstwa niemieckiego, a w wolnych chwilach pisze wiersze, bawiąc się słowami. Jest autorką wielu książeczek dla najmłodszych, wydała m.in. „Słonia na hulajnodze", „Chichopotama", „Bamboszkowe opowieści", „Trzeszczyki” i inne wierszyki szczypiące, grożące zwichnięciem języka. Spotkanie, które zorganizowało Stowarzyszenie K40, rozpoczął występ uczniów z Koła Teatralnego, przygotowany przez panią M. Jaworską. Dzieci recytowały wiersze pani A.Frączek, a jest to wielka sztuka, ponieważ występuje w nich wiele trudnych wyrazów.
W trakcie spotkania nasz Gość deklamował swoje wiersze i odpowiadał dzieciom na pytania dotyczące swojej twórczości. Na zakończenie spotkania pani Frączek wpisywała dzieciom do książek i pamiętników dedykacje z autografem.
Publiczność dopisała i wszyscy świetnie się bawili.