Szkola Podstawowa
   Strona głównaLinkiGaleriaKontaktSzukajMapa dojazdu
Logo Szkoły
Nasza szkoła
 Aktualności
 Nasz patron
 Historia szkoły
 Dyrekcja
 Kadra pedagogiczna
 Pedagog
 Psycholog
 Logopeda
 Pielęgniarka
 Integracja sensoryczna
 Biblioteka
 Świetlica
 Zajęcia pozalekcyjne
 Plan lekcji
Dokumenty szkolne
 Statut
 Program Rozwoju
 Program wychowawczo-
 profilaktyczny

 Polityka ochrony
 dziecka

 Procedury
 Regulaminy
 Stypendia motywacyjne
 Wyniki sprawdzianu
 w klasach VIII

 Bezpłatne podręczniki
 Wykaz podręczników
 na rok 2019/20

 Obiekty sportowe
 Terminarz 2019/20
W szkole
 Samorząd Uczniowski
 Szkolny Klub
 Wolontariatu

 Podpatrzone w szkole
 Konkursy i olimpiady
 Sport
Druki do pobrania
 Karta kolonii
 Podanie o duplikat
 legitymacji

 Karta zgłoszenia
 dziecka do świetlicy

Dziennik
 Dziennik elektroniczny
Ogłoszenia
 Regulamin dowozu
 uczniów

 Rozkład jazdy autobusu
Obiady
 Opłaty X - XII
 Regulamin i oferta
 cenowa

 Umowa - korzystanie
 z obiadów

 Kontakt
1% podatku
 Przekaż 1% podatku
Rada Rodziców
 Prezydium RR
 Regulamin RR
 Protokoły zebrań RR
 Składka na RR
 Konto Rady Rodziców
 Archiwum
Programy w oddz.
  przedszkolnych
Zielona Szkoła
Aktualności
Zielona Szkoła


W poniedziałek 17 maja 2010 roku, pojechaliśmy na „zieloną szkołę” w okolice Biskupina. Nam - uczniom klas czwartych towarzyszyły panie: Alina Stencka, Katarzyna Styczeń, Marta Ciechomska oraz Anna Matejuk. Zbiórka na parkingu przy kościele w Michałowicach była już o godzinie 6.45. Wyruszyliśmy. Jechaliśmy ok. 8 godzin z kilkoma postojami na odpoczynek i przekąskę. Z powodu bardzo brzydkiej pogody zrezygnowaliśmy ze zwiedzania czegokolwiek po drodze. Do pensjonatu „Relax” w Chomiąży Szlacheckiej dojechaliśmy ok. godziny 15.00. Tam zamieszkaliśmy. Po rozpakowaniu się i obiadokolacji spotkaliśmy się wszyscy w świetlicy, gdzie omówiliśmy sprawy organizacyjne i porządkowe. Następnie kilka dziewczynek wybrało się z dwiema paniami na spacer do lasu, pozostali woleli zabawy na plaży nad jeziorem. Długo nie mogliśmy zasnąć.
Następnego dnia wyjechaliśmy już o godz.8.30.Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Potem mieliśmy zajęcia dydaktyczne w grupach na zmianę: „Życie codzienne mieszkańców Biskupina sprzed wieków” oraz chłopcy – łucznictwo, dziewczynki - garncarstwo. W ostatniej chwili zdążyliśmy wejść do kolejki wąskotorowej, którą o godz. 11.45 wyruszyliśmy z Biskupina do Wenecji. Tam, podczas postoju, zwiedziliśmy ruiny zamku (krótko, bo lało jak z cebra). Dojechaliśmy do Żnina, gdzie mieliśmy zajęcia dydaktyczne w kolejowych warsztatach, po czym mili panowie zaprosili nas na obiad. Jedzenie bardzo wszystkim smakowało. Wróciliśmy do ośrodka i przygotowywaliśmy się do dyskoteki. Po kolacji bawiliśmy się do 21.30. Trudno było zachować ciszę nocną. W środę wyruszyliśmy zaraz po śniadaniu. Pan przewodnik wybrał się z nami najpierw na Ostrów Lednicki, na który dopłynęliśmy promem przez jezioro Lednickie. Na wyspie pokazał nam eksponaty w muzeum oraz ruiny zamku, w którym mieszkali dawni królowie Polski. Oglądaliśmy też kaplicę i kościółek. Słuchaliśmy historii o tym, jak władca Czech wymordował wszystkich, którzy tam mieszkali. Po powrocie mogliśmy zakupić pamiątki. Zaraz potem pojechaliśmy zwiedzać Wielkopolski Skansen Etnograficzny, gdzie były różne budowle z XVIII i XIX wieku oraz ich rekonstrukcje. Wielką atrakcją dnia było dwugodzinne pływanie na basenie w Gnieźnie. Część z nas skakała do wody, inni zjeżdżali na zjeżdżalni, a reszta bawiła się na płytkim basenie. Wróciliśmy po 18.00. Obiadokolację zjedliśmy szybko, bo byliśmy bardzo zmęczeni. Zasnęłam od razu po powrocie do pokoju. Czwartego dnia śniadanie było już o godz. 7.20 i wyjechaliśmy autokarem na kolejną wycieczkę. Na początku przez 2 godziny zwiedzaliśmy Archikatedrę w Gnieźnie z grobem św. Wojciecha. Obok w Muzeum Archidiecezjalnym, widzieliśmy m.in. znakomitą kopię Drzwi Gnieźnieńskich. Potem pojechaliśmy do klasztoru w Mogilnie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie klasztoru, kościółka i muzeum w Strzelnie. W klasztorze wszyscy złożyli obietnicę, że do końca dnia nie będą przeszkadzać nauczycielom. W kościółku część dziewcząt wrzucała do studni pieniądze, żeby jeszcze w tym roku znaleźć chłopaka. W muzeum oglądaliśmy obrazy, więzienie, szczątki zakonnika i zakonnicy, makietę kościoła oraz różne stare pisma. W Kruszwicy weszliśmy na wieżę, w której według legendy myszy zjadły Popiela. Po obejrzeniu tych fascynujących rzeczy popłynęliśmy w rejs po jeziorze Gopło. Trwał 45 minut. Na statku był sklepik i dużo osób z niego korzystało. Po powrocie na ląd mieliśmy czas na zakup pamiątek. Do ośrodka wróciliśmy na kolację o godz. 19.30. Czekała nas jeszcze atrakcja – ognisko. To był dzień pełen wrażeń. Zmęczeni szybko rozeszliśmy się po pokojach. Niestety po godz. 22.00 z różnych pokojów było jeszcze słychać wiele odgłosów. Widać nie wszyscy dotrzymali obietnicy złożonej w klasztorze.
W piątek pobudka była o godz. 7.00. Do godziny 8.00 mieliśmy czas na spakowanie się. Jednak okazało się, że wyjeżdżamy o godz. 9.45 i mieliśmy jeszcze czas na dopakowanie walizek. Po 40 minutach jazdy zatrzymaliśmy się w parku dinozaurów - Zaurolandii. Oglądaliśmy tam makiety ogromnych dinozaurów, a w muzeum – ich kości. Robiliśmy zdjęcia na pamiątkę. Ok. 12.30 byliśmy w Skansenie Miniatur koło Pobiedzisk. Tam widzieliśmy miniatury budowli, m.in. Biskupina, Mysiej Wieży w Kruszwicy, Katedry Gnieźnieńskiej. Następnie wyruszyliśmy w drogę do domu. Podczas postojów zjedliśmy suchy prowiant. O godz. 18.10 zawitaliśmy do restauracji Mc Donald's. Panie zamówiły zestawy dla osób, które miały na to ochotę. Posiedzieliśmy, pojedliśmy i pojechaliśmy w dalszą drogę. Po długiej i męczącej podróży powróciliśmy do Michałowic. Było już po 21.00 i wszyscy byli bardzo zmęczeni. Pożegnaliśmy się z przyjaciółmi, panem kierowcą i opiekunami. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

Marta Koc kl. IV B

BIP
Facebook
Wydarzenia
28.02, piątek, 17:00
Spotkanie Absolwentów

24.03, wtorek, 18:00
Zebrania z Rodzicami klas 0-3

25.03, środa, 17:30
Zebrania z Rodzicami klas 4-8

25.03, 18:30 - 20:00
Dzień Otwarty klas 4-8
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 1
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Zgłoszenie - klasa 1
 obwód

 Wniosek - klasa 1
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 0
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Wniosek oddziały
 przedszkolne 0

 Oświadczenia rodziców
 Oświadczenie
 o zamieszkaniu

Szkoła Promująca
  Zdrowie
 Krajowy certyfikt
 Wyniki autoewaluacji
 2015

 Prezentacja działań 2015
 Jesteśmy SzPZ
 Sprawozdania z działań
 w latach 2015 - 2019

 Publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
 Działania w latach
 2015 - 2019

 Realizacja priorytetów
 Szkoły

 Szkoła Promująca
 Zdrowie

 Bezpieczeństwo dzieci
 na co dzień

 Świadomy rodzic
 prezentacja

 Bezpieczna przerwa
 prezentacja

 Działania szkoły
 prezentacja

 Wyniki autoewaluacji
 prezentacja

Nasze kluby
 Klub Szachowy Hetman
Cheerleaderki
Wagarowicz
 Grudzień 2019
 Marzec, kwiecień 2019
 Grudzień, styczeń
2018 - 2019

 Październik, listopad 2018
 Archiwum
Certyfikaty
Certyfikaty
Programy unijne i
  rządowe
6672962 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.8 © 2003-2005 | Sublime by: | Projekt i wykonanie: