Szkola Podstawowa
   Strona głównaLinkiGaleriaKontaktSzukajMapa dojazdu
Logo Szkoły
Nasza szkoła
 Aktualności
 Nasz patron
 Historia szkoły
 Dyrekcja
 Kadra pedagogiczna
 Pedagog
 Psycholog
 Logopeda
 Pielęgniarka
 Integracja sensoryczna
 Biblioteka
 Świetlica
 Zajęcia pozalekcyjne
 Plan lekcji
Dokumenty szkolne
 Statut
 Program Rozwoju
 Program wychowawczo-
 profilaktyczny

 Polityka ochrony
 dziecka

 Procedury
 Regulaminy
 Stypendia motywacyjne
 Wyniki sprawdzianu
 w klasach VIII

 Bezpłatne podręczniki
 Wykaz podręczników
 na rok 2019/20

 Obiekty sportowe
 Terminarz 2019/20
W szkole
 Samorząd Uczniowski
 Szkolny Klub
 Wolontariatu

 Podpatrzone w szkole
 Konkursy i olimpiady
 Sport
Druki do pobrania
 Karta kolonii
 Podanie o duplikat
 legitymacji

 Karta zgłoszenia
 dziecka do świetlicy

Dziennik
 Dziennik elektroniczny
Ogłoszenia
 Regulamin dowozu
 uczniów

 Rozkład jazdy autobusu
Obiady
 Opłaty X - XII
 Regulamin i oferta
 cenowa

 Umowa - korzystanie
 z obiadów

 Kontakt
1% podatku
 Przekaż 1% podatku
Rada Rodziców
 Prezydium RR
 Regulamin RR
 Protokoły zebrań RR
 Składka na RR
 Konto Rady Rodziców
 Archiwum
Programy w oddz.
  przedszkolnych
Spotkania z rodzicami w świetlicy
Aktualności
Spotkania z rodzicami w świetlicy


13.10.2009r. gościliśmy w świetlicy pana Olgierda Lewana redaktora Gazety WPR – Bezpłatnego Dwutygodnika Regionalnego. Pan Olgierd przybył na zaproszenie p. Agnieszki Makuły i opowiedział dzieciom jak się tworzy standardowy numer jego gazety.
15.10. 09r. naszym gościem była pani Beata Skałecka – lekarz rodzinny. Pani doktor opowiedziała dzieciom o pracy lekarza, pokazała stetoskop, ciśnieniomierz, a także pozwoliła, aby dzieci pod jej kierunkiem mogły same „zbadać” kolegę lub koleżankę. Zajęcia przygotowane przez panią Beatę oswoiły dzieci z narzędziami wykorzystywanymi w pracy lekarza i sprawiły, że świetliczaki nie będą bały się wizyty u lekarza. Pani doktor odpowiedziała na liczne pytania, a na zakończenie zajęć wręczyła dzieciom nalepki z napisem „Dzielny pacjent”. „Bycie” przez chwilę lekarzem bardzo się dzieciom spodobało.
4.11.09r. odwiedziła nas pani Milana Aslambekova. Pani Milana opowiedziała nam o swoim kraju – Czeczenii i przybliżyła kulturę swojego narodu. W trakcie zajęć p. Aslambekova opowiedziała o trudnym życiu w swojej ojczyźnie. W Czeczenii dzieci nie są objęte powszechną nauką szkolną, brakuje szpitali, a warunki bytowe są bardzo trudne. Panuje nieustanne zagrożenie zdrowia i życia ze względu na niestabilną sytuację polityczną kraju i konflikty toczące się na teranie Republiki Czeczeńskiej między Czeczeńcami dążącymi do niepodległości, a Federacją Rosyjską i działającymi w jej imieniu żołnierzami armii rosyjskiej. Pani Milana pokazała flagę Czeczenii, zdjęcia obrazujące codzienne życie Czeczenów, ich strój, charakterystyczne dla tego regionu kilkupoziomowe domy wykute w skałach, w których mieszkały rodziny z kilkanaściorgiem dzieci (dziadek p. Milany miał taki dom i tak liczną rodzinę), a także niektóre przedmioty codziennego użytku charakterystyczne dla tego kraju. Ciekawy jest sposób nadawania imion dzieciom w Czeczenii. Dzieci dostają imiona, które mogą oznaczać np. czystą, górską wodę (jedna z córek pani Aslambekovej tak właśnie ma na imię). Pani Milana poczęstowała nas własnoręcznie zrobionym plackiem, który w Czeczenii robi się na specjalne okazje takie jak np.: zamążpójście. Był również pokaz tańców czeczeńskich w wykonaniu uczniów naszej szkoły m. in. Gardurowa Husejna, Zakriewy Kheeli, Leziny Aslambekovej ubranych w oryginalne narodowe stroje do muzyki czeczeńskich wykonawców. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a w szczególności tańce i muzyka, które wprowadziły nas w bajkowy klimat odległej Czeczenii.
12 listopada naszym gościem w świetlicy był porucznik Wojciech Hajduk reprezentujący Siły Powietrzne a dokładnie 36 SPLT – Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego. Pan Wojciech zaprezentował galowy i polowy strój swego pułku, gumową broń składającą się na standardowe wyposażenie żołnierza, maskę gazową, hełm. Wielkie zainteresowanie wzbudziły 3 sposoby salutowania zaprezentowane nam przez p. Hajduka (polski, amerykański i rosyjski). Porucznik opowiedział o pracy żołnierza i o zadaniach Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Chłopcy byli bardzo zainteresowani poruszanymi zagadnieniami, prezentowaną bronią, odznakami, a także innymi niezwykłymi rzeczami, które przyniósł ze sobą pan Hajduk. Plakaty i ulotki przyniesione przez p. Wojtka zniknęły jak „świeże bułeczki”. 24. i 25.11.09r. pani Agnieszka Gajewska – pielęgniarka szkolna przeprowadziła w dwóch grupach praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia obejmowały: omówienie i naukę układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, naukę masażu serca i sztucznego oddychania na fantomie. Dzieci dowiedziały się również, że w razie wypadku należy dzwonić pod numer 999 lub 112.
Pod fachowym okiem pani Agnieszki każde dziecko miało okazję przećwiczyć czynności ratujące życie. Na koniec był sprawdzian wiedzy i umiejętności, a wszystkie dzieci zostały wynagrodzone lizakami i naklejkami. Zajęcia bardzo się podobały, a dzieci nauczyły się udzielać pierwszej pomocy. Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostanie przeprowadzone przez panią Agnieszkę jeszcze w jednej grupie świetlicowej tak, aby maksymalna ilość dzieci została objęta praktyczną nauką z tego zakresu.
Serdecznie dziękuję wszystkim zaproszonym gościom za wkład i wysiłek w przygotowanie niezwykłych zajęć, które cieszyły się dużym uznaniem, a także pani Małgorzacie Sieradzkiej, która monitoruje stronę internetową naszej szkoły i zamieszcza teksty, które państwo czytają wraz z własnoręcznie zrobionymi zdjęciami. Pragnę jeszcze zaprosić wszystkich chętnych tj.: rodziców, opiekunów na naszą świetlicową Wigilię, która odbędzie się w dniu 21.12.2009. Godzina rozpoczęcia zostanie wywieszona w niedługim czasie na drzwiach świetlicy.

Z pozdrowieniami
Małgorzata Szczególska-Basaj

BIP
Facebook
Wydarzenia
28.02, piątek, 17:00
Spotkanie Absolwentów

24.03, wtorek, 18:00
Zebrania z Rodzicami klas 0-3

25.03, środa, 17:30
Zebrania z Rodzicami klas 4-8

25.03, 18:30 - 20:00
Dzień Otwarty klas 4-8
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 1
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Zgłoszenie - klasa 1
 obwód

 Wniosek - klasa 1
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 0
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Wniosek oddziały
 przedszkolne 0

 Oświadczenia rodziców
 Oświadczenie
 o zamieszkaniu

Szkoła Promująca
  Zdrowie
 Krajowy certyfikt
 Wyniki autoewaluacji
 2015

 Prezentacja działań 2015
 Jesteśmy SzPZ
 Sprawozdania z działań
 w latach 2015 - 2019

 Publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
 Działania w latach
 2015 - 2019

 Realizacja priorytetów
 Szkoły

 Szkoła Promująca
 Zdrowie

 Bezpieczeństwo dzieci
 na co dzień

 Świadomy rodzic
 prezentacja

 Bezpieczna przerwa
 prezentacja

 Działania szkoły
 prezentacja

 Wyniki autoewaluacji
 prezentacja

Nasze kluby
 Klub Szachowy Hetman
Cheerleaderki
Wagarowicz
 Grudzień 2019
 Marzec, kwiecień 2019
 Grudzień, styczeń
2018 - 2019

 Październik, listopad 2018
 Archiwum
Certyfikaty
Certyfikaty
Programy unijne i
  rządowe
6673221 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.8 © 2003-2005 | Sublime by: | Projekt i wykonanie: