Szkola Podstawowa
   Strona głównaLinkiGaleriaKontaktSzukajMapa dojazdu
Logo Szkoły
Nasza szkoła
 Aktualności
 Nasz patron
 Historia szkoły
 Dyrekcja
 Kadra pedagogiczna
 Pedagog
 Psycholog
 Logopeda
 Pielęgniarka
 Integracja sensoryczna
 Biblioteka
 Świetlica
 Zajęcia pozalekcyjne
 Plan lekcji
Dokumenty szkolne
 Statut
 Program Rozwoju
 Program wychowawczo-
 profilaktyczny

 Polityka ochrony
 dziecka

 Procedury
 Regulaminy
 Stypendia motywacyjne
 Wyniki sprawdzianu
 w klasach VIII

 Bezpłatne podręczniki
 Wykaz podręczników
 na rok 2019/20

 Obiekty sportowe
 Terminarz 2019/20
W szkole
 Samorząd Uczniowski
 Szkolny Klub
 Wolontariatu

 Podpatrzone w szkole
 Konkursy i olimpiady
 Sport
Druki do pobrania
 Karta kolonii
 Podanie o duplikat
 legitymacji

 Karta zgłoszenia
 dziecka do świetlicy

Dziennik
 Dziennik elektroniczny
Ogłoszenia
 Regulamin dowozu
 uczniów

 Rozkład jazdy autobusu
Obiady
 Opłaty X - XII
 Regulamin i oferta
 cenowa

 Umowa - korzystanie
 z obiadów

 Kontakt
1% podatku
 Przekaż 1% podatku
Rada Rodziców
 Prezydium RR
 Regulamin RR
 Protokoły zebrań RR
 Składka na RR
 Konto Rady Rodziców
 Archiwum
Programy w oddz.
  przedszkolnych
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Aktualności
Światowy Dzień Pluszowego Misia


Światowy Dzień Pluszowego Misia wymyślono w 2002 roku w setną rocznicę powstania zabawki misia przytulanki, ulubieńca dzieci. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Bez Futra – ma on uświadomić ludziom, żeby nie kupowali futer ze zwierząt. Dzień ten przypada wprawdzie 25 listopada ale w naszej szkole obchodzony był we wtorek 28 listopada.
W klasach 0-III, nauczycielki kształcenia zintegrowanego p. Małgorzata Jaworska i p. Jolanta Matysiak zorganizowały konkurs na zbiorową pracę plastyczną pt. „Mój przyjaciel miś”, wykonaną techniką kolaż.
Wyróżnienia otrzymały klasy:
- Ia, IIb, IIIb oraz zerówka.

Biblioteka szkolna zorganizowała w klasach II-III lekcje biblioteczne „Miś bohaterem naszych lektur”. Uczniów zaciekawiła nietypowa lekcja. Korytarz szkolny przyozdobiły prace konkursowe oraz prace dzieci ze świetlicy szkolnej.Na świecie jest mnóstwo sławnych misiów z literatury czy filmu. Oto niektóre z nich:

Miś Uszatek

Jeden z najsłynniejszych polskich bajkowych bohaterów, patron wielu przedszkoli wita nas piosenką:
Na dobranoc, dobry wieczór
Miś pluszowy śpiewa wam
Mówią o mnie Miś Uszatek
Bo klapnięte uszko mam
Jestem sobie mały miś, gruby miś
Znam się z dziećmi nie od dziś...

Miś Uszatek narodził się około 1957 roku. Jego twórcami byli bajkopisarz Czesław Janczarski i artysta grafik Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w piśmie "Miś", dopiero w 1975 roku pojawił się w telewizji. Stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych ma różne języki obce.
Miś z klapniętym uszkiem od lat nas bawi i wzrusza. Jego wierni przyjaciele: Prosiaczek, Króliki - bliźniaki i Zając czasem są nieznośni, robią różne psoty, ale zawsze wszystko się dobrze kończy, a co najważniejsze Uszatek zawsze kładzie się do łóżka o właściwej porze.


Colargol

Colargol, jak na prawdziwego misia przystało, mieszka w lesie - Bois Joli
i ma wielu przyjaciół wśród zwierząt. To oni często pomagają mu się wydostać z różnych tarapatów. A w te wpada dość często, bo jest nieco roztargnionym misiem i myśli przede wszystkim o zabawie. Do leśnej szkółki zwykle się spóźnia, przy śpiewaniu fałszuje, nie umie liczyć.
Sam śpiewa: Colargol się kłania Wam, dla Was na arenie gram, wszystkich tutaj bawić chcę, byście polubili mnie.
Uwielbia też przygody - trafia do króla ptaków, cyrku Pimoulu, na statek, a nawet w kosmos. Zawsze jednak udaje mu się szczęśliwie - zwykle
z pomocą szczura Hektora i kruka - wrócić do rodzinnego lasu i rodziców.
Jest już misiem w średnim wieku - właśnie w tym miesiącu mijają 34 lata od zrealizowania pierwszego odcinka jego przygód przez Studio Semafor. Jego przygody oglądało się kiedyś na filmowych porankach w kinie
z wypiekami na twarzy. Sympatia do misia przetrwała do dzisiaj, choćby
w dzwonkach ustawianych w komórkach z melodią śpiewanej przez niego piosenki.


Puchatek (Winnie the Pooh)

Sympatyczny Kubuś Puchatek, czyli „Miś O Bardzo Małym Rozumku",
to bohater dwóch książek brytyjskiego autora, Allana Aleksandra Milne. Znany jest jednak nawet tym, którzy nigdy nie czytali „Kubusia Puchatka" i „Chatki Puchatka". Może dlatego, że przypomina troszkę każdego z nas: uwielbia słuchać i mówić o sobie. Wydaje mu się, że cały świat to jeden wielki garnek miodu. Kubuś - mały miś "wypchany puchem", mieszka
w głębi Stumilowego Lasu wraz z Tygryskiem, Prosiaczkiem, Kłapouchym oraz swoim przyjacielem i doradcą Krzysiem. Ma krótką pamięć i bardzo często musi sam sobie przypominać, co właściwie chciał akurat zrobić
i co planował. Swoje myśli formułuje w zawiły sposób, dlatego czasami sam siebie nie potrafi zrozumieć: „Puchatek spojrzał na swe obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, ze kiedy się już ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewa, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć." Kubuś jest też trochę naiwny, ale za to bardzo czuły, gotowy zawsze podtrzymywać na duchu i pocieszać każdego, kto tego potrzebuje. Jego ulubionym powiedzeniem jest: „czas na małe co nieco".
Kubuś Puchatek jest znany na całym świecie. W 1997 roku mianowano
go Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Warszawa potraktowała bohatera książki w sposób szczególny, nazywając jego imieniem jedną
z ulic w centrum miasta. Płaskorzeźba przedstawiająca sławnego misia, prowadzącego za rączkę Prosiaczka, zdobi jeden z domów przy tej ulicy.


Paddington

Miś Paddington to ulubieniec Brytyjczyków. Jest pomysłowym i ciekawym świata niedźwiadkiem, który wiedzie życie pełne przygód. "Things happen to me. I'm that sort of bear" - mawia nienaganną angielszczyzną, choć do Wielkiej Brytanii przybył z dalekiego Peru. Został stamtąd zabrany przez Ciotkę Lucy, po tym jak jako kilkutygodniowy niedźwiadek stracił rodziców wskutek trzęsienia ziemi. Ciotka, która była pensjonariuszką Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi w Limie, nauczyła go angielskiego i postanowiła, że najlepiej będzie, jeśli zamieszka na Wyspach. I wysłała tam misia, który wtedy miał na imię Pastuso, ukrytego w szalupie ratunkowej na pokładzie jednego ze statków. Później miś trafił na dworzec Paddington w Londynie, gdzie - siedzącego na walizce, ubranego tylko w kapelusz i z karteczką na szyi: „Proszę zaopiekować się tym misiem, Dziękuję" - znaleźli go właśnie państwo Brown i jako, że nie miał imienia, otrzymał je właśnie po tej stacji. Zamieszkał z państwem Brown, dwójką ich dzieci Jonathanem i Judy oraz gosposią Panią Bird. Ponieważ niedźwiadek nie był za bardzo pewien ile ma lat, postanowiono, że będzie obchodził urodziny dwa razy w roku. Raz w swoje rzeczywiste urodziny 25 czerwca, a drugi raz w rocznicę dnia, w którym został odnaleziony na londyńskim dworcu - 25 grudnia. Paddingtona można poznać przede wszystkim po ubraniu dostosowanym do typowej angielskiej pogody. Miś nosi przeciwdeszczowy granatowy płaszcz oraz kapelusze w różnych kolorach, koniecznie z rondem wywiniętym do góry. Bohater książeczek dla dzieci stworzony przez Michaela Bonda ma już 48 lat.


Yogi

Jogi i jego przyjaciel Boo Boo to dwa przeurocze niedźwiadki mieszkające w parku Jellystone. Jogi ma niestety też smutną przypadłość, że ciągle pakuje się we wszelkie możliwe kłopoty.
A przyczyna kłopotów - powiedzmy to sobie szczerze - jest zawsze jedna. Bo też Jogi, jak każdy szanujący się miś, jest przede wszystkim łakomczuchem. Niestety, sprowadza go to na drogę przestępstwa - otóż miś z Jellystone nie potrafi się powstrzymać przed podkradaniem koszyków piknikujących w parku turystów. Jogiemu nie jest jednak
w parku zbyt dobrze, Jogi pragnąłby wolności. Ma więc plan, który wymyślił w przerwach między posiłkami. Miś chce uciec z parku Jellystone, ale niestety - strażnik Smith zawsze jest na posterunku
i zawczasu poskramia jego zapędy. Boo Boo jest dobrym duchem Jogiego. Ma on tę tak nieczęstą u misiów zaletę, że poza oddaniem
i niedźwiedzią lojalnością charakteryzuje go też pewna lotność umysłu.
Co więcej, starcza mu cierpliwości na to, by próbować nawracać rozrabiakę Jogiego. Niestety, wszelkie jego wysiłki rozbijają się jak groch o ścianę o pustawą głowę Jogiego. W końcu zaś zawsze wychodzi na opak i Boo Boo bezwolnie pomaga przyjacielowi w jego niecnych zamiarach.
I na tych przepychankach ze strażnikiem Smithem i Boo Boo minęło Jogiemu już prawie pół wieku, bo w głowach twórców z wytwórni Hanna Barbera narodził się on w roku 1958. A przez ten czas jego łakomstwo stało się tak szeroko znane, że zjawisko wyjadania przez prawdziwe już niedźwiedzie pożywienia z ludzkich osad nazywa się potocznie syndromem misia Jogiego.


BIP
Facebook
Wydarzenia
10.02 - 23.02
Ferie zimowe
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 1
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Zgłoszenie - klasa 1
 obwód

 Wniosek - klasa 1
Rekrutacja 2020/21
 - klasa 0
 Zarządzenie Wójta
 Informacje ogólne
 Wniosek oddziały
 przedszkolne 0

 Oświadczenia rodziców
 Oświadczenie
 o zamieszkaniu

Szkoła Promująca
  Zdrowie
 Krajowy certyfikt
 Wyniki autoewaluacji
 2015

 Prezentacja działań 2015
 Jesteśmy SzPZ
 Sprawozdania z działań
 w latach 2015 - 2019

 Publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie
 Działania w latach
 2015 - 2019

 Realizacja priorytetów
 Szkoły

 Szkoła Promująca
 Zdrowie

 Bezpieczeństwo dzieci
 na co dzień

 Świadomy rodzic
 prezentacja

 Bezpieczna przerwa
 prezentacja

 Działania szkoły
 prezentacja

 Wyniki autoewaluacji
 prezentacja

Nasze kluby
 Klub Szachowy Hetman
Cheerleaderki
Wagarowicz
 Grudzień 2019
 Marzec, kwiecień 2019
 Grudzień, styczeń
2018 - 2019

 Październik, listopad 2018
 Archiwum
Certyfikaty
Certyfikaty
Programy unijne i
  rządowe
6669354 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.8 © 2003-2005 | Sublime by: | Projekt i wykonanie: